Wieloletnie doświadczenie

Tradycje firmy sięgają lat 60-tych, kiedy założyciel Ryszard Mankiewicz odnosił liczne sukcesy w wyścigach motocyklowych zarówno w kraju, jak i w Europie (wielokrotny mistrz Polski, Zasłużony Mistrz Sportu, jedyny Polak w tej dyscyplinie, który zajął 3-7 miejsce w eliminacjach do Motocyklowych Mistrzostw Świata w klasach 125 i 250 ccm).

Początek działalności przypada na rok 1960. Firma zajmowała się produkcją części motocyklowych oraz części i akcesoriów motoryzacyjnych. W roku 1989 przedsiębiorstwo przyjęło nazwę MAREX MOTOR. Od roku 1990 firma związana jest z marką motocykli YAMAHA, której jest autoryzowanym dealerem. Prowadzi sprzedaż motocykli oraz profesjonalny serwis wyłącznie tej marki. Za lojalność i długoletnią współpracę MAREX MOTOR w lipcu 2004 otrzymał jako jedyny dealer w Polsce wyróżnienie od koncernu YAMAHA MOTOR EUROPE NV.

Równolegle, w roku 1994 powstał wyspecjalizowany dział regeneracji głowic silników spalinowych wszystkich typów. Wieloletnie doświadczenie oraz zaawansowany technologicznie park maszynowy, między innymi specjalistyczne obrabiarki francuskiej firmy SERDI pozwoliły osiągnąć najwyższą jakość i profesjonalizm świadczonych usług. Regenerujemy głowice od wyczynowych motocykli sportowych, po budzące respekt rozmiarami głowice ciągników siodłowych. Wykonujemy pełen zakres czynności regeneracyjnych głowic oraz szlif płaszczyzny bloku silnika (patrz Proces Regeneracji Głowic)

Nasza usługa doceniana jest już od lat przez autoryzowane stacje serwisowe wiodących marek samochodów osobowych i ciężarowych (BMW, DAF, FIAT, HONDA, IVECO, MAN, MERCEDES, RENAULT, SCANIA, SUZUKI, TOYOTA, VOLVO, VW, YAMAHA).Referencje

"Firma MAREX MOTOR prowadzi dla nas stałą obsługę w zakresie napraw i kontroli głowic pojazdów ciężarowych. Stwierdzamy z przyjemnością, że firma MAREX MOTOR należy do grona naszych solidnych wykonawców..."

"Jako autoryzowany serwis pojazdów DAF nieniejszym potwierdzamy, ze firma "MAREX MOTOR" prowadzi dla nas obsługę z zakresu kompleksowych napraw i kontroli głowic dla pojazdów ciężarowych marki DAF.."

"Jako autoryzowany serwis pojazdów marki FIAT, Alfa Romeo, Lancia i samochodów dostawczych potwierdzamy, że z firmą "Marex Motor" współpracujemy na bieżąco w zakresie napraw i kontroli głowic dla pojazdów."W trakcie Ogólnoeuropejskiej Konwencji YAMAHA na wyspie Rodos w Grecji w 2004 roku, wręczono wyróżnienia YAMAHA Dealer Award. Uhonorowanych zostało jedynie siedemnastu dealerów z całej Europy. W gronie wyróżnionych firm znalazła się również polska firma MAREX MOTOR MANKIEWICZ, której współpraca z YAMAHA sięga 1992 roku. Podziękowanie za lojalność Dealera oraz uznanie za partnerstwo i długoletnią współpracę przekazała na ręce Ryszarda Mankiewicza YAMAHA MOTOR EUROPE NV. Poznań, 25.01.2005


MAREX MOTOR ®
60-594 Poznań / ul. J.H. Dąbrowskiego 175A